DZIECI I MŁODZIEŻ W GABINECIE DIETETYKA

DZIECI I MŁODZIEŻ W GABINECIE DIETETYKA

Kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat ułatwia zdrowe wejście w dorosłe życie.

Od pierwszych dni życia dziecka mama, poprzez odpowiednie karmienie, uczy je nowych smaków, zapachów i odczuwania sytości. Następnie w czasie wprowadzania nowych pokarmów dziecko uczy się m.in. regularności posiłków, wspólnego jedzenia przy stole i wciąż nowych smaków i zapachów, a także odróżniania rzeczy jadalnych od niejadalnych.

W szkole młody człowiek dowiaduje się o wpływie jedzenia na jego zdrowie oraz samopoczucie, co pozwala mu na bardziej świadome wybieranie zjadanej żywności.

Każdy z tych etapów jest bardzo ważny w procesie wzrostu i rozwoju Twojej pociechy. Dlatego zadbaj o to, aby każdy z nich przebiegał prawidłowo. Dietetyk pomoże Ci wprowadzić odpowiednie zachowania w życie tak, aby skutecznie zamienić dotychczasowe przyzwyczajenia na zdrowe nawyki żywieniowe.

W naszym gabinecie zajmujemy się dietoterapią dzieci w każdym wieku. Pomagamy rozszerzać dietę u najmłodszych oraz budować zdrowe nawyki u starszych dzieci. Zajmujemy się także dietoterapią dzieci otyłych oraz z różnymi zaburzeniami metabolicznymi, alergiami czy schorzeniami np. cukrzycą, celiakią.

Współpracujemy również z młodzieżą otwartą na wprowadzanie nowych, zdrowych nawyków żywieniowych, borykającą się z nadwagą, otyłością czy innymi wyżej wskazanymi schorzeniami

Podczas spotkania z dziećmi bardzo dbamy od to, aby wizyta przebiegała w przyjaznej i niestresującej atmosferze. Wszystkich do lat 18 zapraszamy z rodzicem lub opiekunem.